Paremkite mus

Jūs galite paremti mūsų veiklą skirdami 2 proc. savo gyventojų pajamų mokesčio Rytų Europos kung fu akademija
      
...plačiau

Reklama

Nuorodos:
ORGLITA
ORGLITA - orgtechnikos salonas
Ženklas.LT
Darbo saugos ženklaiSpauda ir žiniasklaida
  

Interviu su didžiuoju meistru Sifu Tio Tek Kwie


 Interviu su didžiuoju meistru Sifu Tio Tek Kwie

Sifu Sergio: Sveiki, tai yra labai svarbus video. Aš ką tik grįžau iš Tailando, kur keturias dienas dalyvavau fantastiškose treniruotėse pagal „18 Lohan Hands“ (liet. 18 Lohan rankų) sistemą. Ir kai grįžau (beje, ten taip pat darėme labai svarbų interviu), sužinojau, kad tam tikri žmonės prieš mane suorganizavo didelio masto propagandinę kampaniją, ir toje propagandoje visiškai nebuvo atsižvelgta į esmę. Esmė ir tai, kas buvo svarbu man kaip Wing Chun tyrinėtojui, yra Black Flag (liet. Juodosios vėliavos) Wing Chun – tikra Wing Chun atšaka. Ar ji turi savo istoriją, ar tai nesenai sukurta sistema? Man buvo svarbu, ar jie turi Siu Nim Tau, Chum Kiu, Biu Jee, ar protėviai Indonezijoje gali pademonstruoti šias formas? Žinote, Indonezijoje dar yra daug gyvų didžiųjų meistrų – didžiojo meistro Kwee King Yang mokinių. Ar jie gali pademonstruoti Siu Nim Tau, Chum Kiu, Biu Jee? Atsakymas yra toks: ...................

 

Sifu Sergio: Sveiki, tai yra labai svarbus video. Aš ką tik grįžau iš Tailando, kur keturias dienas dalyvavau fantastiškose treniruotėse pagal „18 Lohan Hands“ (liet. 18 Lohan rankų) sistemą. Ir kai grįžau (beje, ten taip pat darėme labai svarbų interviu), sužinojau, kad tam tikri žmonės prieš mane suorganizavo didelio masto propagandinę kampaniją, ir toje propagandoje visiškai nebuvo atsižvelgta į esmę. Esmė ir tai, kas buvo svarbu man kaip Wing Chun tyrinėtojui, yra Black Flag (liet. Juodosios vėliavos) Wing Chun – tikra Wing Chun atšaka. Ar ji turi savo istoriją, ar tai nesenai sukurta sistema? Man buvo svarbu, ar jie turi Siu Nim Tau, Chum Kiu, Biu Jee, ar protėviai Indonezijoje gali pademonstruoti šias formas? Žinote, Indonezijoje dar yra daug gyvų didžiųjų meistrų – didžiojo meistro Kwee King Yang mokinių. Ar jie gali pademonstruoti Siu Nim Tau, Chum Kiu, Biu Jee? Atsakymas yra toks: ne, jie negali, nes tai ne Wing Chun. Toje kampanijoje skelbiama, kad didysis meistras Tio Tek Kwie nėra velionio didžiojo meistro Kwee King Yang mokinys. Ir tiesą pasakius, aš tikrai nežinau visos tiesos. Tačiau aš žinau, kad jis asmeniškai dvidešimt metų mokėsi pas didįjį meistrą Kwee King Yang. Taigi ar jis buvo artimas jo mokinys? Taip. Ar jis pradėjo mokytis pas didįjį meistrą Kwee King Yang, ar pas kitą Sifu? Ne tai yra esmė. Gal jis pradėjo mokytis pas didžiojo meistro Kwee King Yang mokinio mokinį, ir tik vėliau tapo jo tiesioginiu mokiniu. Bet čia nėra esmė. Visa esmė: ar tai Wing Chun, ar ne Wing Chun? O tai tikrai nėra Wing Chun. Sistema buvo pavadinta „18 Lohan Hands“, ir čia yra visa esmė. Šiame interviu didysis meistras Tio Tek Kwie iš pradžių buvo susikaustęs, nes jam neįprasta kalbėti prieš kamerą, tačiau, interviu įpusėjus, jis iš tiesų atsiveria, tikrai kalba iš širdies, emocingai, tikrai gali pajusti emocinį atvirumą, todėl prašom išklausyti interviu iki galo, ir jums tikrai bus pateikti visi faktai, sužinosite visą „18 Lohan Hands“ sistemos istoriją. Faktas yra tai, kad Black Flag Wing Chun sukurtas neseniai: jis sudarytas iš Hung Fa Yi, Win Koch Wa Wing Chun ir „18 Lohan Hands“ sistemos.

Užrašas juodam fone: Čia galite pamatyti visą interviu. Kad būtų išlaikytas autentiškumas, mes palikome Sifu Sergio, užduodančio klausimus per interviu, balsą.
Prasideda interviu:

- Sveiki Sifu. Kai kurie žmonės tvirtina, kad jūs nekalbate angliškai, nes visi ankstesni internete patalpinti interviu su jumis būdavo indoneziečių kalba? Ar galėtumėte tai patikslinti?

- Iš tikrųjų, taip ir yra, bet aš galiu truputį suprasti ir kalbėti angliškai. Bet praeityje manęs paprašė, kad apsimesčiau, jog nemoku angliškai.
- Aišku. Ačiū. Taigi, Sifu, ar galėtumėte patikslinti, kokias kung fu sistemas jūs mokėtės pas savo Sifu Kwee King Yang?

- Iš pradžių, kai pradėjau mokytis pas savo Sifu, mes, kaip įprasta Indonezijoje, niekada neklausėme sistemos, kurios norėjome išmokti, pavadinimo. Mes tiesiog norėjom išmokti Kung Fu iš žmogaus su gera reputacija. Bet po kelių šios sistemos mokymosi metų man pasitaikė trys progos paklausti Sifu Kwee King Yang, koks yra sistemos pavadinimas, ir Sifu atsakė, kad sistema vadinasi Hap Gar Lohan Kuen (fugasi dialektas). Mandarinų kalba jos pavadinimas – Shi Ba Lohan Shou. Sifu pabrėžė, kad tai yra Hap Gar Lohan Kuen, bet mandarinų kalba ji vadinama Shi Ba Lohan Tien, nes jos skiriasi. Hap Gar Lohan Kuen sistema yra labiau išbaigta nei Shi Ba Lohan Tien. Taigi Sifu Kwee King Yang sistemos pavadinimas, aišku, yra Hap Gar Lohan Kuen – kitų vardų nėra.
- Ar jūsų Sifu kada nors minėjo, kad moko jus Siu Nim Tau, Chum Kiu, Biu Jee, t. y. kad moko jus Wing Chun?

- Niekada anksčiau to negirdėjau, apie tai žinau vos metus ar dvejus, nes skaičiau man duotose knygose, taip pat girdėjau apie tai iš kitų. Šiomis dienomis Wing Chun praktikavo velionis Bruce Lee, taip pat Yip Man, anksčiau mes nieko nebuvome girdėję apie kokia nors veiklą. Nieko nežinojome ir apie Siu Nim Tau, Chum Kiu, Biu Jee formas.

- Gerai. Kodėl Youtube yra interviu, kur jūs sėdite autobuse ir pasakojate Chum Kiu, Biu Jee detales – kaip tai galėjo atsitikti?

- Atsimenu tai aiškiai: buvau autobuse, Ohajuje, kai Beni Mai ėmė iš manęs interviu. Aš atsakiau, nes mano mokinys prašė manęs vaidinti ir atsakinėti į klausimus, kaip mes buvome susitarę. Iš tiesų aš apie tai nieko nežinojau. Buvau tik paprašytas taip pasakyti.
- Dar yra filmuota medžiaga, kur jūs aiškiai paminėjote, kad Tim Kiao (arba Chum Kiu) yra <neaiškus įrašas>. Šiame įraše jūs važiuojate autobusu į Balį. Ar ir tada jums kažkas liepė taip pasakyti?

- Taip, žinoma. Jūsų žiniai, aš prieš tai pasidariau užrašus šia tema, nes nieko apie tai nežinojau. Taigi aš perskaičiau užrašus, ir kai manęs ko nors paklausdavo, atsakydavau, kaip manęs buvo paprašyta, kaip buvom susitarę.
- Ar jus dabar dėl to gailitės? Tai buvo panaudota propagandos tikslais ir daro žalą Wing Chun bendruomenei.

- Žinoma, aš labai to gailiuosi, nes tuo metu aš tik norėjau žmogui padėti pragyventi iš Kung Fu mokymo. Jis manęs paprašė jį palaikyti, nes Wing Chun tuo metu <neaiškus įrašas>. Jis bandė naudoti kitą pavadinimą, tačiau pažangos nebuvo. Tuo metu aš galvojau tik apie tai, kaip padėti jam išmaitinti šeimą. Negalvojau apie savo kalbos pasekmes. Dabar jas žinau ir visų atsiprašau, kad pateikiau melagingą informaciją. Galiu tik pasakyti, kad dabar gailiuosi ir prašau man atleisti visų, kurie dėl to nukentėjo.

- Kai kurie žmonės tvirtina, kad jūs nesate tiesioginis meistro Kwee King Yang mokinys, tačiau mes žinome, kad yra kitaip. Taigi norėtume, kad patikslintumėte, kokie buvo jūsų santykiai su Sifu Kwee King Yang?

- Iš tiesų aš esu tikras, tiesioginis Sifu Kwee King Yang mokinys, nors dabar, kai mano Sifu yra miręs, žmonės gali manimi netikėti. Bet aš turiu įrodymų: yra likę nuotraukų, taip pat dar yra gyvi Sifu anūkai, galite be mano žinios nueiti ir jų pasiklausti. Tačiau man nerūpi, kad kažkas netiki, jog esu tiesioginis Kwee King Yang mokinys. Aš esu senas žmogus, kitą sausį man sueis septyniasdešimt metų. Man nėra reikalo meluoti. Siūlau jums visiems pažiūrėti man į akis: ar aš melagis, ar ne? Tegu įžvalgūs žmonės pažiūri man į veidą ir nusprendžia, ar aš meluoju. Galite laisvai susidaryti savo nuomonę: tikėti manim, ar netikėti. Aš esu tikras Sifu Kwee King Yang pasekėjas ir tiesioginis jo mokinys. Tai viskas.
- Kiek laiko mokėtės pas savo Sifu: kada pradėjote ir kada baigėte?

- Pradėjau mokytis pas savo Sifu 1961 m. pabaigoje. Mane ten nusivedė mano draugas, kuris, deja, dabar jau miręs. Mokiausi iki 1986 m., bet taip ir neišmokau visko. Dabar mokausi toliau su žiniomis, kurias man davė mano Sifu.
- Kai kurie žmonės tvirtina, kad aš jums sumokėjau už šį interviu. Ką galite apie tai pasakyti?
- Kokia suma minima?
- Sako, kad 50 000 eurų už tai, ką pasakėte.

- Jei tai tiesa, tikiuosi, kad galėsiu gauti tuos 50 000 eurų. Pinigai man praverstų. Jeigu jūs tikite manim, senu žmogumi, ir mano garbe, galite apsilankyti mano namuose Bobringe, Indonezijos Javos saloje, ir pamatyti, kaip 50 000 eurų pakeistų mano gyvenimą. Galite apžiūrėti mano parduotuvę, apklausti mano kaimynus, tenykščius žmones. Jums spręsti, tikėti manim, ar ne, bet aš niekada negavau pinigų iš Sergio ar iš ko nors kito. Taigi vėl, jei tikite manimi, pažiūrėkite man į akis: aš pareiškiu, kad esu garbingas žmogus ir nepriimčiau 50 000 eurų už melą, net už milijardą eurų nenoriu meluoti. Esu garbės žmogus. Pinigų į kapus nepasiimsi, bet garbė išlieka. Taip mokė mano Sifu Kwee King Yang. Aš giliai išpažįstu budizmą ir tikiu karma. Karma mus pasivys, greičiau ar lėčiau, bet pasivys. Aš noriu sukaupti gerą, o ne blogą karmą. Man ir mano šeimai, vaikams reikia geros karmos. Taigi aš negaliu jums pateikti kitų įrodymų. Tiesiog tikėkite manimi, arba ne. Tai viskas.

- Paskutinis klausimas, Sifu. Teigiama... buvęs mokinys teigia, kad yra dvi sistemos: viena – tai jūsų sistema, kuri yra labai primityvi, o kita yra pažangi Kwee King Yang sistema, kurios jį mokė The Kang Hai. Taigi jis teigia, kad jūsų Kung Fu visiškai skiriasi nuo The Kang Hai Kung Fu. Bet jūs turėjote tą patį mokytoją – Kwee King Yang, taigi, kaip tai įmanoma? Ar jis taip pat meluoja?

- Šiuo klausimu turiu savo nuomonę. Jei kas nors pasakė, kad mano ir The Kang Hai sistemos visiškai skiriasi, tas asmuo klysta, nes pagrindas yra tas pats. Tačiau tai yra menas, ir, kaip kiekviename mene, mokinys gali įnešti savo skirtumų, nes turi savo talentą ir savo... nežinau, kaip tai pasakyti. Kiekvieno meistro mokiniai truputį skiriasi savo talentu ir tuo, kad atkreipia dėmesį į skirtingus dalykus.Taigi pradžioje, mokydamiesi The Kang Hai sistemos, įvaldėme ta patį, bet vėliau atsirado skirtumų, nes mūsų talentai ir tai, į ką atkreipiame dėmesį, skiriasi. Bet galiausiai mes darome tą patį. Taigi normalu, kad The Kang Hai sistemoje yra skirtumų, tai būdinga ir kitiems Kung Fu stiliams.
- Kokie šiuo metu Jūsų santykiai su The Kang Hai, ar jūs draugai?

- Mes esame Kung Fu broliai ir iki šiol esame artimi. Galbūt ne išorėje, bet viduje – savo mintyse ir širdyse mes labai artimi, bet turime svajones, kurios mus skiria.

- Ačiū jums už šį interviu, tai daug ką paaiškins. Tikiuosi, kad po šito galėsime susikoncentruoti į Kung Fu ir pamiršti visą tą kvailą politiką. Ar pritariate, Sifu?

- Ar galiu pasakyti paskutinius žodžius? Aš daviau šį interviu turėdamas teigiamą tikslą. Aš nieko nenorėjau įžeisti, bet jei reikia pagerinti padėtį, tikiuosi, kad mano žodžiai padarys visus laimingais. Sakau nuoširdžiai, aš nenorėjau nieko įžeisti. Aš privalau duoti šį interviu dėl didesnio gero tikslo. Ačiū.
- Ačiu, Sifu.

 

Kontaktai

El.paštas: 

Vilnius
Švitrigailos g. 40 b
Tel: 867070904

Kaunas
K. Donelaičio g. 33
Tel: 869955614

Panevėžys
Beržų g. 44
Tel: 865759107

Tallinn (Estonia)
Tuulemaa 12, 10312 Tallinn
+37069955614
Seminarai:

*IWKA seminaras
2018 m. 04 21-22 d.
Kaunas

*IWKA seminaras
2018 m. 06 16- 17 d.
Vilnius

*IWKA seminaras
2018 m. liepos 27- 29 d.
Parnu

*IWKA seminaras
2018 m. rugpjūčio 17- 19 d.
Šventoji

*IWKA vasaros stovykla
2018 m. rugsėjo 7- 9 d.
Loano ( Italija)

* IWKA seminaras
2018 m. spalio 20- 21 d.